fbpx

TechnoBoard inwestuje w Life2Change

Inkubator przedsiębiorczości TechnoBoard zainwestował blisko 0,5 mln zł w projekt – Life2Change. L2C oferuje biotechnologiczne rozwiązanie, pozwalające walczyć z otyłością.

Działalność w Polsce spółka rozpoczyna na początku lutego br.

Uważamy, że dietetyka to przyszłościowa nisza na rynku ochrony zdrowia. Obecnie obserwujemy silny trend społeczny, który mobilizuje do zdrowego trybu życia. Polacy coraz więcej uwagi przywiązują do tego co jedzą i jak spędzają wolny czas, co powinno przysporzyć L2C wielu klientów.

podkreśla Małgorzata Walczak, Wiceprezes Zarządu W Investments i przewodnicząca Komitetu Inwestycyjnego TechnoBoard.

Program Life2Change opracowany został w Holandii we współpracy z naukowcami z różnych krajów. Stanowi on podstawę biznesowego modelu sieci placówek zajmujących się głównie leczeniem chorób cywilizacyjnych, jakimi są nadwaga i otyłość oraz innych związanych z nimi schorzeń.

Life2Change pozwala w szybki i bezpieczny sposób walczyć nie tylko z otyłością, ale jednocześnie eliminuje kilkanaście innych schorzeń. Ponadto programy L2C zbudowane są wyłącznie w oparciu o innowacyjnie stworzone kombinacje biotechnologiczne bazujące przede wszystkim na naturalnym żywieniu, co całkowicie eliminuje jakąkolwiek ingerencję farmakologiczną w procesie leczenia

podkreśla Tomasz Zmysłowski, pomysłodawca L2C.

Ważną rolę w tym procesie, odgrywa system monitoringu pacjenta prowadzony poprzez dedykowaną platformę informatyczną Life2Change, która może być zintegrowana ze stacjonarnymi i mobilnymi systemami i narzędziami informatycznymi, jakie posiada dzisiaj już niemal każdy.

Po kilkumiesięcznym procesie preinkubacji, licznych rozmowach z pomysłodawcą i specjalistami z rynku diet i medycznego, podjęliśmy decyzję o inwestycji na rozwój projektu i uruchomienie systemu w Polsce. W grudniu 2013 r. zainwestowaliśmy 494 tys. zł. Obecnie spółka celowa jest w procesie rejestracji i zacznie swoją działalność operacyjną w lutym 2014 roku.

mówi Adam Panasik, koordynujący projekt TechnoBoard Sp. z o.o.

Zostaw odpowiedź