Technologie i sprzęt na Twitterze

Nadszedł nowy miesiąc a wraz z nim Twitter Trends za sierpień 2015 od Sotrendera. W ubiegłym miesiącu z Twittera korzystało niecałe 3.5 miliona osób, z czego blisko 2 miliony to mężczyźni. Najpopularniejsi twitujący to: Grzegorz Krychowiak, Adrian Chmielarz, AFRAID, Prezydent Andrzej Duda oraz Tymbark.


Tymczasem my zaglądamy do działu technologie i sprzęt aby wyśledzić polskich liderów na Ćwierkaczu.

 

Absolutnym i niepodważalnym liderem jest Samsung Polska, który posiada ponad 105 tysięcy „followersów” i zyskuje blisko 10 procent miesięcznie. To wynik nie do przeskoczenia dla drugiej w zestawieniu Lumia Poland, która zgromadziła ponad 23 tysiące kont śledzących. Jak widać telefony Nokii mają się w Polsce nadal bardzo dobrze. Na pozycji numer trzy bardzo blisko wylądował IT Tech Blog. Czwórkę ćwierkających instytucjonalnie zamyka PlayStation Polska, potem mamy indywidua osobowe. Uwagę zwracają całkiem mocne pozycje EA Polska oraz EA SPORTS Polska.

 

uzytkownicy-twittera

 

Warto także zapoznać się z „najlepszymi” tweetami w dziale technologie. Niektóre z nich mogą być pewnym rozczarowaniem dla wszystkich tych, którzy żyją w przekonaniu, że Twitter przekazuje treści na wyższym niż inne social media poziomie.

tweety
Tak czy inaczej polscy ćwierkacze: Nawrowski, Dul, Marcinkowski, Borowski to ścisła elita technologicznej tematyki. Jeśli ktoś chciałby śledzić profil, któregoś z powyższych lub innych wymienionych w zestawieniu Sotrendera to warto zwrócić uwagę na Bartosza Dula oraz Piotra Grabieca. Reszta to brutalnie rzecz ujmując „lifestylowe śmietnik pseudoinformacyjny”. Ogółem, najpopularniejsze polskie profile technologiczne to rozczarowanie poza kilkoma perełkami takimi jak Niebezpiecznik czy IT Tech Blog.

 

technologie-twitter

Zostaw odpowiedź