fbpx
Amazon-Prime-Day-new

Tegoroczny Prime Day z nowym rekordem – 7 miliardów dolarów Amazona w 1 dzień!

Ubiegłoroczny „rekord” 4 miliardów został praktycznie podwojony – tego co wyprawia Amazon nie da się opisać!

A jednak jakoś trzeba. Ubiegłoroczne 4 miliardy dolarów wydawało się kosmicznym wynikiem, bo Amazon podwoił prawie wynik 2,4 mld dolarów z roku 2017. Z drugiej jednak strony na tle chińskiego dnia singla wynik reszty świata nie powala. Wart przypomnieć, że cała grupa Ali baba w październiku 2018 jednego dnia „ukręciła” 31 miliardów dolarów obrotu. Jeff Bezos nie dobił nawet do połowy tego, co potrafi w jeden dzień osiągnąć Jack Ma. Wielu z nas do tej pory zadaje sobie pytanie – w którym momencie Chińczycy przegonili nagle cały świat?

Wróćmy jednak do naszej części świata. Według obliczeń, a raczej szacunków, Internet Retailera Amazon osiągnął obroty na poziomie 7,16 miliarda dolarów. Przy czym warto pamiętać, że tegoroczny Prime Day trwał pełne 48 godzin (poprzedni Prime Day zamknął się w 36 godzinach). Z pewnością, jest to jedna z tajemnic ogromnego sukcesu i 71 procentowego wzrostu obrotów amerykańskiego giganta elektronicznego detalu.

Ilości obrotów sprzyjała ilość sprzedanych przedmiotów. Rok temu było to około 100 milionów, zaś w tym roku około 175 milionów. W tym dniu Amazon odbija sobie obroty we własnym sklepie. Chociaż globalnie obroty sklepu i marketplace’u dzielą się mniej więcej po połowie, o tyle w Prime Day proporcje ulegają diametralnej zmianie. Zewnętrzni sprzedawcy w tym roku sprzedali na skromne 2 miliardy dolarów, podczas gdy sklep Amazona zgarnął ponad 5!

Jeśli szacunki Internet Retailera są poprawne to wygląda na to, że Amazon praktycznie stworzył sobie święto sprzedaży na miarę Cyber Monday, gdyż obroty amerykańskiego giganta za cybernetyczny poniedziałek 2018 wyniosły 7,75 miliarda dolarów.

Zostaw odpowiedź