fbpx

Telco w Tablica.pl, czyli idzie prawdziwe mobile 2.0

Telco 2.0 to międzynarodowy projekt prowadzony przez GSM Association. Jego ideą jest stworzenie zupełnie nowej funkcjonalności stron www, która oddawałaby istotę komunikacji z internetem za pomocą telefonu komórkowego.

Brzmi nieco pogmatwanie, ale jak pokazuje przykład Tablica.pl oferuje nową jakość.

Rzućmy kilkoma przykładami: “użytkownicy mogą dodawać za pomocą MMS-ów zdjęcia produktów, które wystawiają na sprzedaż. Do tego otrzymują wiele dodatkowych funkcji telekomunikacyjnych np. SMS-owe powiadomienia związane z ich transakcjami”.

 

Innymi słowy Telco 2.0 to forma API, które umożliwia połączenie możliwości sieci komórkowej z funkcjonalnością konkretnej strony. Ogólny zarys możliwości można odnaleźć na stronie Integratedsolutions.pl, która należy do Grupy Orange:
“W zakres takich usług wchodzą np. wysyłanie na telefon SMS-ów czy MMS-ów o dowolnej treści i w dowolnej ilości oraz ich odbiór, lokalizacja użytkownika telefonu, click-to-call (połączenie telefoniczne za pomocą komputera) czy tzw. uwiarygodnienie numeru telefonu, czyli szybkie sprawdzenie, do jakiej sieci należy. Jak to działa? Dzięki API (Application Programming Interface). To narzędzie umożliwia włączenie dodatkowych funkcji w istniejących już aplikacjach albo budowanie całkiem nowych systemów i usług”.

 

Podczas, gdy wielu z nas wciąż marzy o dobrze zrobionej stronie mobilnej, świat idzie do przodu i nie ma co marzyć o taryfie ulgowej.

 

Nie miałem okazji przetestować funkcjonalności Tablica.pl, stąd zapraszam wszystkie osoby, które już to uczyniły do zamieszczenia wrażeń w komentarzach.

Zostaw odpowiedź