fbpx

Testy latających dronów Amazon Prime Air ruszają w USA!

Ledwie w grudniu Amazon rozpoczął testy Prime Air w Wielkiej Brytanii, teraz pora na najważniejszy rynek.

Do dokumentacji, która miałaby świadczyć o planowanym starcie testów, dotarł Business Insider. Wynika z nich, że Amazon Corporate ubiegał się w FCC o zgodę na testy „prototypów urządzeń w technologii bezprzewodowej”. Problem w tym, że FCC to komisja, która zajmuje się technologiami łączności, nie zaś lotnictwem.

Z drugiej jednak strony, dokumenty zostały podpisane przez managera, który sprawuje główny nadzór nad rozwojem programu Prime Air (swoją drogą, byłego pracownika NASA). Można to tłumaczyć koniecznością zbudowania infrastruktury niezbędnej do obsługi dronów.

Co ciekawe, Amazon wcale nie jest pierwszą firmą, która pracuje nad dostarczaniem przesyłek drogą lotniczą. Już w 2014 roku niemiecka wyspa Juist stała się dla DHLu prawdziwym poligonem doświadczalnym dla przetestowania możliwości użycia dronów na szerszą skalę.

Pierwszy lot doświadczalny miał miejsce 26 września 2014 roku. Testy odbywały się codziennie na tym samym odcinku, który liczył 12 km. W zamierzeniu niemieckiej spółki, drony mają służyć od transportowania towarów w sytuacji, kiedy nie będzie to możliwe z użyciem innych środków transportu.

Z kolei pierwszy komercyjny test dostawy dronami powietrznymi miał miejsce 10 lipca 2016 roku, za sprawą sieci sklepów wielobranżowych 7-Eleven Inc oraz start-upu Flirtey, który sam buduje drony specjalnie do zastosowań komercyjnych. I to zarówno na poziomie sprzętu, jak i oprogramowania.

Kolejne testy w ilości blisko osiemdziesięciu 7-Eleven powtórzył w grudniu 2016 roku. W dodatku zamówienia zrealizowano w gęsto zamieszkałym obszarze miejskim ( ponad 200-tysięczne miasto Reno w stanie Nevada). Średni czas doręczenia nie przekroczył 10 minut, a co najbardziej fascynujące, dron Flirtey nie potrzebuje wylądować z przesyłką, tylko spuszcza ją na linie w miejsce wyznaczone przez klienta. Najpewniej właśnie to pozwala mu sprawnie operować nawet na terenach zurbanizowanych.

Do tej pory drony powietrzne testowały między innymi Royal Mail i UPS.

Zostaw odpowiedź