fbpx

And the Winner is… Samsung

Znamy zwycięzców tegorocznej gali wręczenia Oscarów. W kategorii najlepszy film roku nagrodzony został “Zniewolony. 12 Years a Slave”.

Aż siedem statuetek zgarnęła “Grawitacja” Alfonso Cuarona. Jednak największym zwycięzcą okazał się… Samsung.

Organizowana w Dolby Theatre, gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej co roku wzbudza ogromne emocje. To chyba najważniejsze wydarzenie w kręgu filmowym. Tegoroczna gala była jednak wyjątkowa, bo obok takich gwiazd jak Meryl Streep, Brad Pitt czy Julia Roberts, swoje pięć minut miał… Samsung Galaxy Note 3, który wywołał niemałe zamieszanie.

To właśnie jednym z najnowszych smartfonów koreańskiego producenta wykonano bijące rekordy popularności w Internecie zdjęcie grupowe hollywoodzkich aktorów. Tzw. selfie zrobił podczas ceremonii wręczenia Oscarów aktor Bradley Cooper, a prowadząca galę Ellen DeGeneres od razu wrzuciła fotografię na swoje konto na Twitterze. Zdjęcie stało się najsłynniejszym selfie świata. W kilka godzin udostępniło je ponad 3 mln osób.

Chociaż pozornie cała akcja wyglądała na spontaniczną i nieplanowaną, to w rzeczywistości była niczym innym jak elementem dobrze przemyślanej kampanii reklamowej Samsunga. Koreański koncern był partnerem technologicznym całego wydarzenia. Zgodnie z informacjami podanymi przez „The Wall Street Journal”, Samsung zawarł ze stacją ABC transmitującą galę Oscarów umowę sponsorską opiewającą na niebagatelną sumę 20 mln dolarów. To prawie tyle, ile koreański gigant wydał na promocję przy tym wydarzeniu w ciągu ostatnich pięciu lat. Zgodnie z umową, w czasie przerw między wręczaniem nagród emitowane były m.in. reklamy Samsunga, a smartfon Galaxy Note 3 miał być częścią show.

Allen Adamson, dyrektor zarządzający firmy marketingowej Landor Associates tak skomentował całe wydarzenie:

To była wielka “wtyczka” Samsunga. “Selfie” Ellen było bardziej przekonujące niż ich reklamy. Nie można kupić tego, że zdjęcie rozleje się po sieci niczym wirus.

Koreański producent mocno promuje swoje najnowsze „dziecko”. Galaxy Note 3 był już obecny na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, teraz na gali rozdania Oscarów. Ciekawe gdzie jeszcze?

Zostaw odpowiedź