fbpx

Tim Cook: Apple Pay wchodzi do Polski. Media: trwają negocjacje z mBankiem, BZ WBK i Aliorem

Apple oficjalnie potwierdził, że usługa płatności telefonami komórkowymi wejdzie niedługo do powszechnego użytku w Polsce.

Potwierdzenie wprowadzenia usług Apple Pay do Polski, Norwegii i Ukrainy nastąpiło w trakcie prezentacji kwartalnych wyników finansowych przez Tim Cooka. Naturalnie, informacja ta nie była gwoździem całego programu, gdyż Apple miało ważniejsze sprawy do ogłoszenia – na przykład to, że zysk netto wzrósł o 30% i wyniósł prawie 14 miliardów dolarów. Niewiele firm na świecie może pomarzyć nawet o takich rocznych przychodach. Co więcej, Cook zdementował wyniki o gorszej sprzedaży smartfona X.

Obecnie usługa Apple Pay jest dostępna już w kilkudziesięciu krajach na całym świecie od Stanów Zjednoczonych przez Rosję po Japonię. W Europie z kolei płacić telefonem z iOS mogą obywatele: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwecji oraz Danii. Sama płatność jest banalnie prosta, wystarczy zainstalować wirtualny portfel z kartami płatniczymi: Visa, MasterCard lub American Express. Następnie aktywować możliwość płatności za pomocą kart i voila. Przy płatności wystarczy przystawić telefon do terminala płatniczego – nie trzeba włączać aplikacji, a nawet wzbudzać ekranu.

Apple Pay będzie konkurencją dla Android Pay, który działa w Polsce już kilkunastu miesięcy, ale nie są znane jego wyniki popularności. Obecnie z płatności Android Pay mogą korzystać w Polsce klienci Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Eurobanku, Getin Banku, mBanku, Nest Banku oraz Orange Finanse (mBank) i T-Mobile Usługi Bankowe (Alior Bank).

Zostaw odpowiedź