fbpx

TNS Polska: 40% Polaków wymienia waluty, ale ilu z nich robi to w internecie?

Na to pytanie niestety nie udało się uzyskać TNS Polska odpowiedzi. A raczej była to odpowiedź niezadowalająca, ponieważ nie ujawniono jej publicznie.

Musimy zadowolić się szczątkowym: “W kantorze internetowym lub tradycyjnym kupuje waluty blisko 80 proc. (Polaków pow 15 roku życia – dopisek AL)”

Proporcji nie podano, ale z racji, że badanie przeprowadzono na zlecenie Walutomat.pl można wnioskować, że mogło być lepiej. Ewentualnie rynek jest tak zasobny, że zlecający nie chce naprowadzać na trop konkurencji.

 

Niezależnie od motywacji, gdy publikujemy wyniki dotyczące wymiany walut w internecie rozsądnie jest podać informacje o wymianie walut w internecie.

 

Pomijając tę niedogodność badanie pokazuje kilka trendów godnych komentarza. Po pierwsze, 5% badanych stwierdziło, że wymienia walutę z powodu zakupów w sieci – kolejne dane wskazują, że zagranica odkraja polskiemu e-commerce coraz to większy fragment rynku.

 

Po drugie, aż 12% spośród wymieniających waluty czyni tak ponieważ zarabia w obcej walucie – szkoda, że nie udało się wydrążyć tego tematu głębiej. Ciekawie byłoby dowiedzieć się, ile z owych 12% na stałe mieszka w Polsce.

 

Na koniec wypowiedź Dagmary Malinowskiej z Walutomat.pl:

“W sieci wymieniają waluty osoby w wieku 30-40 lat z wykształceniem wyższym (65 proc.) oraz mieszkańcy miast powyżej 60 tys. ludności z południowej i centralnej części Polski – ponad połowa naszych klientów pochodzi właśnie z tych regionów”

 

Zostaw odpowiedź