fbpx

TNS Polska: Wieś goni miasto w zakupach online? Akurat!

W ramach badań TNS polska dla Związku Banków Polskich i Krajowej Izby Rozliczeń wypłynęła pewna ciekawostka. Otóż w raporcie widnieje informacja, z której wynika, że wieś jest trzecim źródłem zamówień e-commerce w Polsce!

Autorzy badania podeszli do sprawy co najmniej nierozważnie pozostawiając ją bez głębszego komentarza.

Gdyby ktoś pomyślał, że w myśl badań szacownego TNSu warto założyć sklep internetowy z widłami, obornikiem, gumofilcami i dojarką to spieszę rozczarować potencjalnych e-biznesmenów.

 

Znakomity wynik wsi wynika z tego, że stała się po części suburbiami miasta. Innymi słowy, zdecydowana większość zamożnych Polaków buduje dom na wsi, tym samym zasila ją swoim habitusem społeczno-ekonomicznymi. Celowo nie pisze tu, że zaraża.

 

I dokładnie z taką sytuacją mamy tutaj do czynienia. Wynik został zawyżony przez miastowych, którzy wyemigrowali na wieś. Wystarczy spojrzeć w jakiekolwiek inne statystyki, które wskazują silne powiązanie wykształcenia oraz aktywności e-zakupowej.

 

Na przyszłość warto byłoby oprzeć się na nieco bardziej aktualnych kategoriach rozbudowanych o pytanie, gdzie ów mieszkaniec wsi zarabia.

Na koniec coś całkiem na poważnie: 43% Polaków zadeklarowało, że robi zakupy online.

Zostaw odpowiedź