fbpx
allegro-logo

Trwa tydzień darmowej dostawy z Allegro

Powoli i nieśmiało Allegro, podobnie jak Amazon zaczęło wprowadzać własne czarno piątkowe promocje.

Nie jest to przewrót kopernikański ale z pewnością krok we właściwym kierunku – drogi Ceneo.pl i Allegro.pl rozeszły się, stąd żadna z firm nie ogląda się już na drugą i Allegro postanowiło zorganizować własną promocję opartą o bezpłatną wysyłkę i termin czarno piątkowy. W tym roku czarnym piątkiem jest 24 listopada, a więc nadchodzący w tym tygodniu. Biorąc pod uwagę dominującą pozycję, dodatkowe przeceny i wysyłkę gratis Allegro może skutecznie uderzyć nawet w duże sklepy.

Otwartym pytaniem pozostaje jak z akcją poradzi sobie InPost, na który w ubiegłym roku pojawiło się sporo narzekań, które przedostały się do mediów. Z pewnością dużym ułatwieniem będzie większa liczba paczkomatów – InPost sukcesywnie powiększa swoją sieć automatów do odbioru przesyłek. Jak twierdzi prezes Rafał Brzoska na czas gorącego okresu firma zwiększy obsadę kurierów obsługujących paczkomaty, a więc wzmocni niemniej słabe ogniwo w łańcuchu.

Prezes Grupy Integer nie zdradza w jakiej ilości nastąpi wzmocnienie kadr. Wiadomo, że Poczta Polska zatrudni dodatkowe tysiąc osób, można więc podejrzewać, że InPost z pewnością nie zatrudni więcej. Jak nasze firmy wypadają na tle Amazona? Ilość osób do obsługi centrów logistycznych będzie olbrzymia i mówi się nawet o 10 tysiącach dodatkowych etatów dla pracowników tymczasowych, z których część dostanie szanse stałego zatrudnienia. Jeśli liczby te są prawdziwe, to oznacza, że Amazon w Polsce podwoi liczbę swoich pracowników na gorący 3-4 miesięczny okres. Świadczy to o niezwykłej elastyczności firmy, która jest w stanie tak szybko wdrożyć nowych pracowników do pełnej wydajności, a następnie zwolnić ich po krótkim czasie i zarobić na całej operacji

1 komentarz

  1. mczay 26-11-2017

Zostaw odpowiedź