fbpx

TVN24 i GW: Amazon w Polsce, Ikea w Internecie

Z racji długiego weekendu sezon ogórkowy trwa w najlepsze, a polskie media nie próżnują i z braku laku zajęły się handlem internetowym. Pokłosiem rzeczonego zainteresowania są publikacje Gazety Wyborczej na temat Ikei oraz TVN24 o wejściu Amazona do Polski.

W wielkim skrócie? Amazon wchodzi do Polski, zaś Ikea do Internetu.

 

 

Nie ustaje fala spekulacji dotycząca wejścia Amazona do Polski. Chociaż Jeff Bezzos jest już w naszym kraju praktycznie obiema nogami, to o oficjalnym kupowaniu na Amazonie możemy tylko pomarzyć. Stąd, gdy gruchnęła wiadomość o tym, że Amazon poszukuje kolejnego miejsca pod magazyn w Polsce nie omieszkano dodać, że z pewnością po to, aby w końcu zacząć obsługiwać klientów z Polski. Jak jest naprawdę? Nie wiemy. Wiemy za to, że Polacy, którzy chcą kupować w Amazonie czynią tak już od dawna.

 

Z kolei nowości na temat Ikei brzmią zdecydowanie bardziej prawdopodobnie, ponieważ podstawą publikacji na Wyborcza.biz jest informacja prasowa zamieszczona przez agencję AFP, pod którą podpisany jest dyrektor Grupy Ikea Peter Agnefjall. Jednak, gdy przyjrzymy się uważnie wypowiedzi Agnefjalla, to w żadnym miejscu nie wynika zeń, kiedy i czy Ikea będzie sprzedawać w Polsce przez Internet. Dowiadujemy się tylko o tym, że sprzedaż internetowa będzie rozwijana na wszystkich rynkach w najbliższych latach. Jeśli zaś ktoś chce kupić akcesoria lub meble z Ikei przez Internet to i tak może to zrobić – zadbali o to prywatni sprzedawcy na portalach aukcyjnych.

 

Zostaw odpowiedź