fbpx

UAM wykształci kadry dla polskiego e-commerce

Generujący coraz większe obroty e-commerce będzie bez wątpienia generował coraz większy popyt na specjlistów z zakresu e-marketingu i e-PR. Na te potrzeby postanowił odpowiedzieć Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania, który jak donosi Głos Wielkopolski, uruchomi specjalną specjalizację na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Współczesne uniwersyety to z jednej strony mateczniki akademickich sporów, sporów oraz miejsca, gdzie można realizować swoje badawcze pasje (przynajmniej w teorii, w praktyce bywa z tym róźnie), a z drugiej strony instytucje, które muszą twardo stąpac po ziemii, aby ich mury nie pozostały puste. Wabikiem na młodych absolwentów szkół średnich, którzy zasilają szeregi studentów są od kilku lat nowatorskie kierunki i specjalności, odpowiadające na aktualne potrzeby rynku pracy.

Poznański uniwersytet słusznie, w mojej ocenie, wyszedł z przekonania, że jednym z obszarów, w jakim w najbliższym czasie powstanie sporo nowych etatów jest internetowa sprzedaż. Jak stwierdził prof. dr hab. Tadeusz Wallas, Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM:

Dlatego też nasz wydział zdecydował się otworzyć na studiach I stopnia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna specjalność pod nazwą Marketing online. Jej ogromnym atutem jest opracowanie wybranych zajęć w ścisłej kooperacji z praktykami i liderami marketingu oraz rynku e-commerce.

Głównym partnerem projektu jest agencja interaktywna Plodni.com. Dodatkowo swoje wsparcie w zakresie współtworzenia projektu zadeklarowali przedstawiciele takich firm jak Grupa Allegro, Crafton oraz Sight. Jak stwierdził  Piotr Baranowski, Business Development Director z Grupy Płodni.com:

To żadna nowość, że coraz więcej dziedzin naszego życia przenosi się do internetu. Dlatego zapotrzebowanie rynku pracy na osoby sprawnie poruszające się w wirtualnym świecie, rozumiejące jego mechanizmy i potrafiące posługiwać się dostępnymi w nim narzędziami z roku na rok dynamicznie wzrasta. Takie profilowanie kierunków w stronę świata online to zdecydowanie dobre posunięcie.

Zostaw odpowiedź