fbpx

UC Browser – Chińczyk potrafi

UC Browser to chińska przeglądarka mobilna. W Polsce jeszcze nieznana, ale za granicą robi wielką karierę szturmem zdobywając rynki rosyjski i amerykański.

Nic dziwnego, na tle ospałych gigantów UC Browser jest produktem wprost przełomowym. Warto zadbać o to, aby mobilne strony obsługiwały ją prawidłowo.

 

W ostatnim roku o chińskiej przeglądarce, która jest liderem na rodzimym rynku robi się w Europie coraz głośniej. Z UC Browsera korzystają już zapaleni geekowie i powoli jest przyswaja przez szerszy rynek użytkowników.

 

 

Według StatCounter UC Browser systematycznie zdobywa udziały w całym europejskim rynku. Gdy sprawdzimy statystyki z ubiegłych ostatnich 12 miesięcy, UC Browser mieści się w kategorii “others”, jednak skrócenie horyzontu do trzech miesięcy pokazuje, że aktualnie Chińczycy są 9 przeglądarką na terenie całej Europy.

 

 

We Włoszech zdążyli wyprzedzić mobilnego FireFoxa, zaś w Polsce depczą mu po piętach. Z kolei w Rosji UC Browser ściga mobilną wersję Internet Explorera – podobna sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Zostaw odpowiedź