fbpx

Ugoda pomiędzy HP i polskimi dystrybutorami marek ActiveJet i TB Print w sprawie naruszenia patentów na wkłady atramentowe

HP poinformowała w dniu 23.01.2013 o zawarciu ugody ze spółką Action S.A.,z siedzibą w Warszawie, dystrybutorem polskiej marki ActiveJet, oraz ze spółką AB S.A., z siedzibą we Wrocławiu, dystrybutorem polskiej marki TB Print.

Ugoda ta dotyczy sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.

Kilka dni wcześniej poruszyliśmy temat naruszania patentów HP przez producentów zamienników atramentów do drukarek tej firmy. Dziś otrzymaliśmy oficjalny komunikat wyjaśniający stanowisko HP w sprawie współpracy z polskimi dystrybutorami.

W ramach ugody Action i AB przyznały, że patenty HP są ważne i podlegają ochronie. Action i AB zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej HP, zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów, w których spółki te prowadzą swoją działalność. Action zwróciła HP część kosztów związanych z dochodzeniem przez HP swoich praw. W ugodzie pomiędzy HP i AB zawarto postanowienie o zniszczeniu wszelkich zapasów produktów posiadanych przez AB, które naruszają prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.

„Rozwój oraz wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów to podstawa działalności HP. Musimy podejmować kroki prawne w celu ochrony naszych nowatorskich technologii“ — powiedział Matthew Barkley, dyrektor ds. ochrony własności intelektualnej i marki HP w dziale druku i komputerowych systemów osobistych (PPS). „HP zamierza kontynuować monitorowanie rynków na całym świecie, aby zabezpieczyć korzyści czerpane z inwestycji technologicznych na rzecz klientów, partnerów i akcjonariuszy.”

Ponadto, w ramach szerszego programu dochodzenia praw własności intelektualnej wynikających z patentów w Polsce, HP złożyło pozew przeciwko spółce Black Point S.A., z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, dotyczący sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP. HP wyraża przekonanie, że pozostałe etapy sporu będą skutkowały decyzjami korzystnymi dla ochrony patentów HP.

Więcej informacji o oryginalnych materiałach eksploatacyjnych HP można znaleźć tutaj:

http://www8.hp.com/pl/pl/prodserv/ink-toner-paper.html
http://www8.hp.com/us/en/prodserv/ink-toner-paper.html.

Ugody ze spółkami Action i AB obejmują znaczną liczbę wkładów atramentowych, a w tym: HP 21, HP 22, HP 27, HP 28, HP 56, HP 57, HP 300, HP 301, HP 336, HP 337, HP 338, HP 339, HP 342, HP 343, HP 344, HP 350, HP 351 i HP 901. Poza obszarem Polski wkłady atramentowe HP 300, HP 301, HP 336, HP 337, HP 338, HP 339, HP 342, HP 343, HP 344, HP 350 i HP 351 mogą występować pod innymi numerami produktów.

2 komentarze

  1. LL 28-01-2013
  2. Odyn 07-02-2013

Zostaw odpowiedź