fbpx

Unia dofinansuje Internet szerokopasmowy w Polsce

Unia Europejska planuje stworzyć sieć internetu szerokopasmowego dla ściany wschodniej. Będzie to największy projekt tego typu, a koszt jego realizacji to aż 1,4 mld zł (Unia pokryje 1 mld zł).

Przewiduje się, że do 2020 roku, w naszym kraju powszechny będzie dostęp do Internetu o szybkości minimum 30 Mbps (obecnie tylko 4% łączy umożliwia taką prędkość). Przy czym, aż połowa użytkowników, będzie miała sieć o parametrach co najmniej 100 Mbps.

W 2012 roku, jedynie 67% rodzimych gospodarstw domowych ma dostęp do internetu szerokopasmowego. Jesteśmy daleko w tyle za Islandią, Danią, Szwecją, czy Finlandią, lecz wyprzedzamy takie kraje jak Włochy, czy Irlandia.

 

Blado wypada ilość łącz które pozwalają na dostęp do szybkiego Internetu. W Polsce jedynie 16 osób na 100 ma możliwość korzystania z takich możliwości. W tej statystyce, jesteśmy tylko przed takimi krajami jak Rumunia i Bułgaria. Najgorzej wypada wschód Polski, a zwłaszcza województwa świętokrzyskie i lubelskie, gdzie jedynie co 10 osoba ma dostęp do szybkiego Internetu.

Zostaw odpowiedź