fbpx
uokik

UOKiK: 15.000zł kary za kłamstwa w opisie aukcji Allegro.pl

Jeden ze sprzedawców na Allegro.pl najwyraźniej uznał, że granice tworzenia PR nie istnieją i słono za to zapłacił.

Jak daleko posuwają się drobni sprzedawcy, którzy korzystają z portali aukcyjnych? Daleko. Jak donosi strona uokik.gov.pl:

„Spółka Multi-Import z Białegostoku sprzedawała na Allegro podgrzewacze do butelek. W opisie części modeli Snow Bear zapewniała, że czasopismo „Baby” uznało je za najlepsze i najmniej awaryjne na rynku. Po tym, jak wyszło na jaw, że taki magazyn nie istnieje, przedsiębiorcy zamieścili na Allegro informację o zwycięstwie tych podgrzewaczy w klasyfikacji, ale już bez podania źródła. Zapewniali też, że podgrzewacze i pojemniczki do pokarmu zbadał Sanepid, co było wówczas nieprawdą”.

Nie trudno domyślić się, że urząd nie przyjął z pobłażaniem tego typu zachowań. Najwyraźniej białostoccy przedsiębiorcy uznali, że nierychliwe polskie urzędy i tak nie dosięgną ich swoją jurysdykcją. W efekcie czego prezes UOKiK nałożył na troje wspólników Multi-Import kary finansowe za każdą z nieprawdziwych informacji – w sumie ponad 15 tys. zł. Okolicznością łagodzącą było to, że przedsiębiorcy zaprzestali rozpowszechniania kwestionowanych informacji przed rozstrzygnięciem sprawy. Spółka musi też zamieścić komunikat o decyzji urzędu na portalu Allegro.

Szczegóły decyzji można poznać w piśmie znajdującym się pod poniższym linkiem:

https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=20777

Zostaw odpowiedź