fbpx

UOKiK: TVN może sprzedać Onet

UOKiK wydał oficjalną zgodę na przejęcie przez grupę Ringier Axel Springer serwisu internetowego Onet.pl. Transakcja nie powinna zagrozić konkurencyjności między mediami w Polsce, stwierdziła Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tym samym, TVN nareszcie pozbędzie się Onetu. W zamian Ringier AS przeleje od razu na konta TVNu 76% wartości ogólnotematycznego portalu wycenianego na ponad 1 miliard złotych. Reszta udziałów zostanie przekształcona we wspólne joint venture, co pozwoli na kontynuowanie współpracy Onetu z TVNem.

Sprzedaż Onetu to efekt z jednej strony niemożności wypracowania ciekawej strategii łączenia ze sobą telewizji oraz internetu, z drugiej potężnego zadłużenia TVNu, który jak najszybciej musi zacząć spłacać swoje długi w kwocie blisko 3 miliardów złotych.

Decyzja o sprzedaży Onetu nie jest zaskoczeniem. Zakup portalu wynikał z prostej chęci powiększenia siły rażenia koncernu TVN, z drugiej jednak Onet nijak nie wpisywał się w misję oraz wizerunek grupy medialnej ITI. Być może lepszą drogą byłoby tworzenie lub przejmowanie wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach portali, które mogłyby dostarczyć wartościowych treści oraz osobowości w ramach grupy ITI.

 

Zostaw odpowiedź