fbpx

Urządzenia mobilne w rękach młodych użytkowników

W dniach 25.11.2013 – 03.01.2014 za pośrednictwem portalu inclick.pl na grupie 1042 osób zostało przeprowadzone badanie dotyczące roli urządzeń mobilnych i komputerów w życiu młodych.

100% badanych posiada telefon komórkowy, a komputer 96% z nich. Nieco słabiej wygląda udział tabletów, bo jego wykorzystanie deklaruje zaledwie co piąty uczestnik badania.

Play jest najpopularniejszą siecią komórkową wśród młodych osób. Niemal 70% z nich posiada Smartfona. Samsung to najczęściej posiadana przez młodych marka telefonu.

Zarówno telefon, tablet, jak i komputer najczęściej wykorzystywane są przez młodych do słuchania muzyki, kontaktów ze znajomymi, przeglądania internetu. Badanie pokazuje, że młodzi z internetu korzystają najdłużej w domu.

Wśród największych zalet urządzeń mobilnych młodzi wskazują możliwość łatwego transportu i wygodę obsługi. Jednak trzy czwarte z nich nadal przedkłada komputer nad urządzenia mobilne. Cechy komputerów, które powodują, że młodzi ludzie nadal preferują te urządzenia to większy ekran, szybkość działania, wygoda obsługi, większa niezawodność, mnogość urządzeń peryferyjnych.

Przy okazji badania mobilności młodych Polaków, Fundacja Polak 2.0 (organizator targów mobilnych) opublikowała na swoim kanale YouTube nagrania z wypowiedziami użytkowników smartfonów:

 

Więcej szczegółów z badania InClick w załączonej poniżej grafice.

Zostaw odpowiedź