fbpx

USA: handel internetowy odpowiada już za 13 procent całkowitej sprzedaży detalicznej!

Szokujące dane napływają zza Wielkiej Wody – w USA już blisko 15 procent sprzedaży detalicznej odbywa się przez Internet!

Sprzedaż online w Ameryce Północnej osiąga szczyty popularności. Tylko w drugim kwartale tego roku Amerykanie kupili przez Internet towary i usługi o wartości przekraczającej 120 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o kolejne 15 procent ze 104 miliardów dolarów w drugim kwartale 2017 roku. Oznacza to, że wzrost amerykańskiego handlu internetowego utrzymuje stabilne tempo na rocznym poziomie kilkunastu (15 – 16 procent).

Jeśli Amerykanie będą nadal w tak zawrotnym tempie przerzucać się na zakupy online, to może się okazać, że w ciągu kilku lat e-commerce w USA sięgnie nawet 1/3 całego handlu detalicznego! Aktualnie, Amerykanie co kwartał kupują za kwotę ok 900 miliardów złotych. Co więcej już w pierwszym kwartale udział e-commerce w całym obrocie sięgnął blisko 14 procent, co oznacza, że teraz mamy do czynienia z lekkim spadkiem!

Liderem handlu internetowego w Stanach Zjednoczonych pozostaje Amazon, którego obroty sięgają połowy całego e-commerce. Tym samym piastuje stanowisko niepodważalnego lidera (także w sprzedaży ciuchów i butów przez Internet z udziałem 35 procent, co zostawia daleko w tyle jakąkolwiek konkurencję). Z kolei na europejskich rynkach średni udział Amazona wynosi 22 procenty.

Według danych z 2017 roku Amazon odpowiadał za 44% obrotów w amerykańskim handlu internetowym (według One Click Retail).

Zostaw odpowiedź