fbpx

USA: Yahoo najpopularniejszą stroną, wyprzedza Google!

Jak podała do wiadomości firma badawcza comScore po raz pierwszy od maja 2011 roku portal Yahoo miał więcej unikalnych użytkowników od Google!

Różnica nie była przytłaczająca ponieważ Yahoo zebrał 196.6 miliona osób, zaś Google 192.3 miliona. Dobrą nowiną pochwaliła się była dyrektor Google’a, aktualna szefowa Yahoo – Marissa Mayer.

 

To znakomita wiadomość dla całego Yahoo, ale przede wszystkim właśnie dla Marissy Mayer, która jest szefem spółki raptem rok i jej przyjście zostało odebrane jako ostatnia szansa dla tego legendarnego amerykańskiego portalu www.

 

Czasy, w których Mayer zaczynała pracę w Yahoo były trudne – w lipcu 2012 Yahoo legitymował się 163 milionami unikalnych użytkowników zaś Google 190 milionami.

 

Mayer nie zasypywała gruszek w popiele, Yahoo kompletnie zmienił swoją pocztę, rozbudował i poprawił serwis Flickr, w końcu mocno postawił na ruch mobilny. Aktualnie Yahoo jest trzecim wydawcą mobilnym w USA – wyprzedzają go tylko dwie tuzy, czyli Google i Facebook.

 

Co ciekawe, także dla polskiego światku portali, Yahoo nie wlicza do ruchu swojego najnowszego nabytku w postaci portalu Tumblr. Ten jeszcze mocniej podbiłby wyniki. Washington Post twierdzi, że nawet o dodatkowe 6 milionów użytkowników.

 

Ci, którzy pamiętają wyszukiwarkę Yahoo, czyli Altavista mogą się poczuć rozczarowani – Marissa Mayer zdecydowała o zamknięciu tego nierentownego jej zdaniem produktu. Yahoo zdecydowało związać się z Bingiem.

 

Warto także pamiętać, że w niezwykle skromnej formie portal Yahoo funkcjonuje także w polskim wydaniu http://pl.yahoo.com/?p=us

 

Zostaw odpowiedź