fbpx

Używasz jeszcze Windowsa XP? Przeczytaj uważnie!

Od czasu debiutu Windowsa XP w obszarze nowych technologii zmieniło się niemal wszystko. Kiedy system startował, na rynku królowały komputery stacjonarne i dyskietki. Obecnie miejsce laptopów, które zajęły miejsce desktopów jest zagrożone przez tablety i smartfony, a dane przechowujemy już nie na dyskietkach, ale na sieciowych dyskach.

Za 4 miesiące Microsoft przestanie dalej wspierać XP. Co to oznacza dla użytkowników, którzy mają zainstalowany ten system operacyjny na swoich komputerach?

Dokładnie 8 kwietnia 2014 r. użytkownicy Windowsa przestaną być dalej chronieni przez producenta tego oprogramowania – Microsoft. Koniec wsparcia dla XP ze strony jego producenta jest równoznaczny z tym, że nie będzie wydawanych więcej poprawek, zwiększających jego funkcjonalność, adoptujących go do nowych technologii lub łatających wykryte w jego kodzie luki bezpieczeństwa.

Warto się zatem w najbliższym czasie zastanowić czy w porę nie zmienić systemu operacyjnego na swoim komputerze, np. na nowszą wersję okienek lub darmowego Linuxa?

Co ciekawe, całą sytuację postanowiło wykorzystać marketingowo Google, które już teraz zapowiedziało, że wsparcie dla przeglądarki Chrome na Windowsa XP będzie co najmniej o rok dłuższe, niż to jakie zapewni Microsoft użytkownikom XP.

1 komentarz

  1. Don_ 14-12-2013

Zostaw odpowiedź