fbpx

W internecie taniej nawet o 46%

Korzystając z porównywarki cen, możemy zaoszczędzić średnio 30% ceny kupowanego produktu, a w niektórych przypadkach nawet 46% – wynika z badania przeprowadzonego przez porównywarkę cen Nokaut.pl. Użytkownicy planujący zakupy świątecznych prezentów w Internecie mogą zaoszczędzić do kilkuset złotych na wybranych produktach.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz wzmożonymi zakupami prezentów, Nokaut.pl przeprowadził badanie na losowo wybranej grupie 61 artykułów dostępnych w sklepie stacjonarnym oraz sklepach online. We wszystkich przypadkach cena produktu była niższa w sklepie internetowym – nawet w odniesieniu do 11% produktów objętych promocją cenową w sklepie stacjonarnym.

 

Największe oszczędności na sprzęcie AGD

 

Jak pokazuje badanie Nokaut.pl najwięcej, bo średnio aż 29% możemy zaoszczędzić przy zakupie sprzętu AGD szczególnie takich produktów jak: czajniki elektryczne, żelazka, kuchenki mikrofalowe czy odkurzacze. Porównując ceny możemy na przykład dowiedzieć się, że ten sam model odkurzacza Zelmer w sklepie stacjonarnym kosztuje 449 złotych, a w sklepie internetowym niespełna 250 złotych, a model kuchenki mikrofalowej Zelmer 299 złotych podczas gdy w sieci można go nabyć już za 190 złotych.

 

RTV tańsze średnio o 17%

 

Znaczne różnice w cenach zauważalne są również przy zakupie sprzętu RTV. Mając w planach zakup telewizora LCD czy LED warto zweryfikować ceny przed podjęciem ostatecznej decyzji, bowiem mogą się one różnić w poszczególnych przypadkach nawet o 45%. Podobna sytuacja ma miejsce przy zakupie kina domowego – tu oszczędności sięgają średnio 19%.

 

Polacy coraz świadomiej planują zakupy i naturalnym jest dla nich korzystanie z możliwości internetowego porównywania cen. Sprawdzenie wielu ofert i wybranie najkorzystniejszej dla siebie to podstawa mądrych zakupów i to działanie wchodzi Polakom w krew. – mówi Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut, właściciela porównywarki cen Nokaut.pl.

 

Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych oszczędności na jednym zakupie

 

Planując zakup prezentów świątecznych dla najbliższych warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, w których możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Różnice w cenie widoczne są szczególnie w przypadku produktów wybieranych na prezenty dla najmłodszych. Dla przykładu zakup lalki Monster High w sklepie internetowym pozwoli zaoszczędzić nawet do 50 złotych, co w tym przypadku stanowi ponad 30% ceny produktu w sklepie stacjonarnym. Do kilkudziesięciu złotych zaoszczędzić można również przy zakupie: domku piętrowego dla lalki Barbie, interaktywnego kucyka popularnej serii My Little Pony oraz dodatków do gry Auta 2.

 

Ponad 20% różnice w cenach widać również przy zakupie takich produktów jak słuchawki audio, aparaty cyfrowe oraz szczególnie przy konsolach do gier PlayStation 3 czy Xbox 360. W przypadku dwóch ostatnich, decydując się na ich zakup w sieci, możemy zaoszczędzić nawet około trzystu złotych.

 

– Wyniki badania potwierdziły, a wręcz przerosły w tym roku nasze oczekiwania. Różnice w cenach – szczególnie sprzętu RTV i AGD między ofertami zwykłych a internetowych sklepów są bardzo duże. Wyniki naszego badania potwierdzają, że kupowanie w Internecie przekłada się na wymierne oszczędności w domowym  budżecie – dodaje Fabian Adaszewski. – Mamy nadzieję, że tak znaczące różnice w cena skłonią wszystkich do korzystania z porównywarki cenowej przed dokonaniem zakupów. Oczywiście w Internecie, gdyż rynek offline od momentu pojawienia się handlu internetowego przegrywa już kolejny rok swój bój o cenę – podsumowuje.

 

Porównanie dotyczyło produktów znalezionych w hipermarkecie zlokalizowanym na terenie Gdyni i ich cen na dzień 7 grudnia 2012 r.

Zostaw odpowiedź