fbpx

W jakim serwisie znajdziesz swojego pracownika?

Szukasz specjalisty do swojego serwisu lub sklepu internetowego? Gemius sprawdził, które miejsce w polskiej sieci daje największą szansę na sukces w tym zakresie.

Jak wynika z danych polscy internauci najchętniej poszukują ofert pracy na portalu www.pracuj.pl (źródło: Megapanel PBI/Gemius, kwiecień 2014). Korzysta z niego niemal jedna trzecia internautów (1,6 mln). Dużą popularnością cieszą się również strony www.indeed.com oraz www.gazetapraca.pl (1 mln).

Kto szuka pracy online?

Analizy wykazały, że typowy użytkownik stron związanych z karierą zawodową to kobieta w wieku 25-34 lata, osoba z wykształceniem wyższym, pochodząca z województwa dolnośląskiego lub pomorskiego.

W kwietniu 2014 roku portale tematyczne poświęcone karierze zawodowej odwiedziło blisko 6 milionów internautów. To o jedną piątą mniej niż rok wcześniej – wynika z danych firmy Gemius.

Co trzeci polski internauta wchodzi na strony internetowe poświęcone karierze zawodowej. Jednakże w porównaniu do zeszłego roku zainteresowanie stronami WWW z ofertami pracy i poradami zawodowymi spadło o jedną piątą (z 34 proc. w kwietniu 2013 roku do 27 proc. w kwietniu br.).

Zostaw odpowiedź