fbpx

W Polsce systematycznie rośnie liczba użytkowników bankowości elektronicznej i mobilnej

Ponad 27 mln kont osobistych, 6 mln kart kredytowych, wzrost liczby użytkowników bankowości elektronicznej i mobilnej – to najnowszy bilans sektora bankowego w Polsce

Alior Bank (łącznie z AliorSync), Getin Bank i ING Bank Śląski – to w tych bankach klienci najchętniej otwierali konta w 2013 roku. Na koniec ubiegłego roku 20 ankietowanych banków prowadziło w sumie 27,4 mln kont osobistych. To o milion więcej niż na koniec 2012 roku.

Co trzeci podmiot biorący udział w badaniu zmniejszył liczbę prowadzonych rachunków. To z kolei efekt zmian w cennikach i zwiększenia opłat, które zmuszają klientów do likwidacji nieużywanych rachunków.

Mimo symbolicznego odbicia – ponownie kurczy się rynek kart kredytowych. Na koniec 2013 roku Polacy mieli w swoich portfelach już tylko 6,1 mln „kredytówek”. Tyle samo, ile w 2006 roku, czyli przed największym karcianym boomem.

Korzystanie z bankowości internetowej wydaje się powszechne, mimo to, stosowne umowy zezwalające na logowanie się do banku online posiada niespełna 12,5 mln klientów. Analizowane dane świadczą o tym, że największym “bankiem internetowym” jest PKO BP. Status regularnego użytkownika bankowości internetowej mogłaby uzyskać jednak tylko połowa klientów tego banku – podaje PRNews.pl, który zbadał również aktywność klientów e-bankowości.

Już blisko 2,5 mln klientów sektora bankowego korzysta z bankowości mobilnej, logując się do swojego konta za pomocą specjalnej aplikacji lub serwisu w wersji light. To wzrost o 100% w stosunku do poprzedniego roku. Aplikację mobilną udostępnia dziś 18 banków.

Zostaw odpowiedź