fbpx

W Poznaniu rozpoczęło się E-nnovation 2013

Jak co roku, pod koniec października stolica Wielkopolski staje się prawdziwą mekką dla wszystkich zainteresowanych startupami, nowymi technologiami i oczywiście e-handlem. Grupa Allegro, organizator konferencji, informuje, że w tegorocznej edycji dyskutanci zastanowią się między innymi nad tym, jaki wpływ na rozwój e-handlu będzie miał postęp technologiczny.

Jak będzie wyglądał handel w Internecie za pięć lat? Czy da się w przyszłości wyeliminować gotówkę? Jaką rolę będzie pełnił telefon? Czy możliwe będzie zastosowanie dronów w codziennym życiu? Między na te tematy będzie dziś i jutro dyskutować 300 uczestników E-nnovation.
Wśród zaproszonych gości i ekspertów znaleźli się m. in.: propagator bezzałogowych statków powietrznych – Chris Anderson, czołowy futurysta Europy – Patrick Dixon, naukowiec-celebryta – prof. fizyki Michio Kaku oraz futurysta, wizjoner i doradca biznesowy – James Canton.

Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji będzie wykorzystanie dronów do celów biznesowych. Jak informują organizatorzy, drony produkowane na użytek zwykłych ludzi kosztują już nawet mniej, niż 1 tys. dolarów i nie wymagają dużej wiedzy technicznej, by się nimi sprawnie posługiwać.

Chris Anderson, jeden z głównych prelegentów E-nnovation, jest pionierem w produkcji tych urządzeń dla entuzjastów technologii. W jego planach znajduje się obecnie komercyjne zastosowanie bezzałogowych pojazdów latających.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy pomyśleli o wszystkich, którzy nie będą mogli pojawić się w Poznaniu. Na oficjalnym blogu Grupy Allegro – blog.allegrogroup.com jeszcze dzisiaj będzie dostępny raport A wave of digital change: Trends in digital przygotowany przez firmę doradczą Deloitte oraz organizatorów E-nnovation – Grupę Allegro i PayU SA.

W publikacji znajdziemy omówienie globalnych trendów w obszarach takich, jak handel internetowy, płatności, technologie mobilne, big data, cloud computing, social media czy user experience.

Konferencja stanowi również świetną okazję do zgłębienia wiedzy na temat tajników e-biznesu i zweryfikowania swoich pomysłów z mentorami i przedstawicielami spółek z sektora nowych technologii, które odniosły sukces na rynku globalnym.

Ważnym punktem imprezy jest również finał konkursu Start with e-nnovation. Start-up’y zgłoszone do konkursu są oceniane pod kątem innowacyjności projektu, modelu biznesowego, możliwości wprowadzenia na rynek oraz potencjalnych korzyści płynących z wdrożenia. Pierwszego dnia konferencji dwa najlepsze pomysły zostaną zaprezentowane widowni, a zwycięzcę, który otrzyma w nagrodę 10 tys. Euro, poznamy drugiego dnia – 25 października.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konferencji: www.e-nnovation.pl.

Zostaw odpowiedź