fbpx
amazon-echo

 Wall Street Journal: Amazon zainstaluje Alexę w każdym nowym budynku

Jak sprawić, żeby klienci wybrali nasz system zarządzania głosowego domem i kontem zakupowym? Nie dawać klientom wyboru, wymyślił Amazon.

Tego jeszcze nie było i tak nie kombinował jeszcze żaden dostawca sprzętu domowego w tej kategorii produktowej (inteligentnych głośników). Amazon rozpoczął współpracę z wybranymi deweloperami w Stanach Zjednoczonych i namawia ich do wyposażania domu w urządzenia z systemem głosowym Alexa.

Chociaż deweloperzy wyposażają mieszkania i domy w systemy tak zwanego inteligentnego domu, to do tej pory nagłośnienie tego typu dostarczał wyłącznie amerykański Sonos, ale pozbawiony autorskiego systemu zarządzania głosowego. Skoro jednak ścieżka została przetarta, Amazon postanowił uderzyć ze swoim masowym produktem.

Aby cały plan powiódł się na skalę kraju, to jak donosi Wall Street Journal Amazon założył oddzielną spółkę, której celem jest wdrażanie system Alexa w każdej nowej budowie na terenie USA. Zespół Alexa Smart Properties próbuje zjednać sobie administratorów istniejących już budynków (które z czasem są modernizowane), wspomnianych wcześniej deweloperów oraz hotelarzy.

I trzeba przyznać, że starania te idą znakomicie. W zespole Alexy gra już PayLease, firma, która pośredniczy w płatnościach za wynajem apartamentów. Chce ona zainstalować Alexę w 6 milionach mieszkań! Z kolei Lennar Corporation, największy deweloper w USA zaoferuje Alexę w 35.000 swoich nowopowstających domów. Do tego dochodzą informację jakoby Amazon współpracował z siecią hoteli Mariott, aby Alexa mogła wspomagać obsługę gości.

Wygląda na to, że Amazon małymi kroczkami się przebranżawia!

Zostaw odpowiedź