fbpx
Walmart logo

Walmart jak Amazon: zatrudnia roboty do pakowania zamówień ze spożywką

Walmart prowadzi testy zrobotyzowanych magazynów, których zadaniem jest przygotować zamówienie spożywki do natychmiastowego odbioru.

Walmart coraz mocniej idzie w ślady Amazona, który zasłynął z przejęcia jednego z największych producentów robotów magazynowych, czyli firmy Kiva. Walmart z kolei zwrócił się w stronę Alert Innovation, który zbudował robota Alphabot. Trzeba tu jednak raczej mówić o całej infrastrukturze robotycznej niż pojedynczym urządzeniu.

Urządzenie zostało przygotowane specjalnie z myślą o magazynie Walmarta w USA w Salem. Robotyka obsługuje magazyn o wielkości 20 000 stóp kwadratowych, który jest czymś więcej niż zwykłym centrum logistycznym. Otóż ta wyjątkowa lokalizacja łączy w sobie także samochodowy punkt odbioru zakupów zamówionych wcześniej przez Internet. Jest to inicjatywa o tyle ciekawa, że Walmart nie podniósł cen ani nie dolicza opłat za zapakowanie zakupów. Stąd jest to idealna opcja dla osób, które chcą oszczędzać nie tylko pieniądze ale i czas.

Jeśli ktoś by chciał już dokonać zakupów będąc przypadkiem w Stanach Zjednoczonych śpieszymy donieść, że Alphabot ruszy dopiero pod koniec 2018 roku. W dodatku jest to program pilotażowy i Walmart nie obiecuje, że ruszą kolejne lokalizacje wyposażone w robotykę, która w mig spakuje zakupy spożywcze.

Zostaw odpowiedź