fbpx

Walt Disney inwestuje w YouTube

Pół miliarda dolarów zainwestował w sieć kanałów na YouTube koncern Walta Disneya. To nie koniec obrotu potężną gotówką – jeśli kanały będą na siebie zarabiały wartość inwestycji może w kilka miesięcy osiągnąć nawet drugie tyle!

Na miliard więc Walt Disney wycenił sieć kanałów Maker Studios.

Maker Studios to gigant rozrywki YouTube i najlepszy jak dotychczas produkt programów Google mających na celu wspieranie producentów treści. Jego zasięg to blisko 400 tysięcy subskrybentów oraz 5.5 miliarda wyświetleń. Z jednej strony to potężne liczby, z drugiej rozkładają się na olbrzymią liczbę kanałów – Maker Studio kupia 55.000 kanałów YouTube!

 

Po co Waltowi Disney’owi tak potężny udział w wyświetleniach YouTube? Przede wszystkim, to tani i bardzo dobry sposób na dotarcie to olbrzymiej liczby osób, które lubią oglądać video. A w produkcji filmów WD jest ekspertem i wcale nie zamierza z tej działki rezygnować. Udowodnił to przejmując dwa lata temu legendarne studio LucasFilm, które wyprodukowało sagę Gwiezdne Wojny.

 

Z pewnością zakup Maker Studio to także wyraźny znak, że branża filmowa na poważnie traktuje zarówno video blogi, jak i usługi VOD i coraz intensywniej zaczyna szukać sobie w nich miejsca.

Zostaw odpowiedź