fbpx

Web design – jak zrobić własną stronę www?

Infografika od Webydo to cenna informacja skierowana do właścicieli małych biznesów, którzy chcieliby założyć własną stronę www oraz do właściciel e-biznesów, którzy myślą o nowych, lepszych wersjach aktualnie posiadanych stron.

Dowiecie się jakie są proporcje budżetu na stronę www, jak marne szanse w uruchomieniu dobrej strony mają amatorzy oraz jakie narzędzia są do tego celu niezbędne.

 

Zacznijmy od końca. Jeśli jesteś amatorem i marzysz o własnej stronie www powinieneś zwrócić uwagę na oprogramowanie: WIX, SquareSpace, Weebly, Jimdo, Yola oraz Webs. Wszystkie oferują kompletny pakiet rozwiązań – od prostych narzędzi do tworzenia projektu strony www, przez zautomatyzowany developing po gotowy hosting.

 

Amatorscy designerzy, którzy nie mają możliwości skorzystania z pomocy developerów, powinni zapoznać się z Webydo oraz MU. Sami developerzy z pewnością znają takie narzędzia jak WordPress czy Joomla! Oraz Magento. Warto także zainteresować się oprogramowaniem takim jak: Drupal, osCommerce, Umbraco, Dotnetnuke.

 

Według danych z infografiki, jedynie 2% amatorów szczęśliwie kończy proces wdrożenia swojej strony www. Dlaczego tak się właśnie dzieje? Ano dlatego, że nie ma amatora, który potrafiłby skutecznie zastąpić tandem profesjonalistów w postaci webdesignera oraz developera.

 

Kto z owego tandemu jest ważniejszy? Z pewnością więcej pracy wykonuje developer, który średni zgarnia 70% budżetu. Czy te proporcje zaczną się zmieniać? Wszystko zależy od potrzeb. Najlepsi zawsze będą inwestować w developerów, którzy zrealizują nawet najbardziej karkołomne zadania i stworzą najbardziej błyskotliwie działające strony www.

 

W przypadku mniej wymagających klientów budżet z pewnością będzie przesuwał się w stronę webdesignerów, którzy dzięki gotowym narzędziom mogą przejąć sporą cześć prac developerów. Będzie to miało szczególne znaczenie dla firm, które nie czują potrzeby stawiania na zaawansowaną funkcjonalność stron www.

 

2 komentarze

  1. Mateusz Stomski 13-01-2014
    • Anka, FAM 20-02-2014

Zostaw odpowiedź