fbpx

Wielki biznes w małym mieście

W ciągu sześciu lat firma Krakvet z Wieliczki stała się największym internetowym sklepem zoologicznym w Polsce i jednym z dominujących w Europie. W najbliższym czasie właściciele planują ekspansję na kolejne rynki m.in. Hiszpanii, Anglii, Włoch czy Rosji. Dodatkowo, szybkie tempo rozwoju zapewniło firmie tytuł Gazeli Biznesu.

Czy duży biznes można rozkręcić tylko w wielkim mieście? Przykład wielickiej firmy pokazuje, że najważniejszy jest dobry pomysł. Konsekwentnie realizowany plan sprawił, że Krakvet stał się nie tylko największym internetowym sklepem zoologicznym w Polsce, ale od trzech lat skutecznie wchodzi na rynki zagraniczne.

W 2006 roku w naszym sklepie zaopatrywało się około 1000 osób, teraz liczba klientów wzrosła do 200 tysięcy, to tyle, ile wynosi liczba mieszkańców miasta wielkości Kielc. Miesięcznie realizujemy około 40 tysięcy zamówień. Ekspansja na rynki zagraniczne była więc naturalnym krokiem naprzód – mówi prezes firmy Marek Batko. Pod marką Zoofast działamy już miedzy innymi w Niemczech, Austrii, Węgrzech czy Czechach.
W kolejnych latach planujemy wejść na rynki m.in. w Hiszpanii, Anglii, Włoch czy Rosji – dodaje.

 

Szybko rozwijająca się firma z Wieliczki została doceniona przez Puls Biznesu, który wyróżnił ją w rankingu Gazele Biznesu. „Gazela” to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród większych konkurentów. Właściciele firmy zostali docenieni za sukcesywny wzrost przychodów ze sprzedaży w latach 2009-2011.

 

Wyróżnienie naszej firmy w rankingu wiele dla nas znaczy. Dowodzi bowiem, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju. Te kilka lat obecności na polskim rynku pozwoliło nam zbudować pozycję lidera w swojej branży. A dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi partnerami, możemy zaproponować naszym klientom wysokiej jakości towar w przystępnej cenie – mówi Batko.

 

Od 2008 roku Krakvet prowadzi również akcję charytatywną „Pomoc dla schronisk”, w ramach której przekazuje co miesiąc karmę dla wybranego schroniska w Polsce. Do tej pory pomoc otrzymało 50 schronisk i przytułków dla zwierząt, do których trafiło ponad 70 ton karmy za ponad pół miliona złotych.

Zostaw odpowiedź