fbpx

Windows 8.1 Blue rusza 26 czerwca

Nie potwierdziły się plotki jakoby Microsoft przygotowywał już nowego Windowsa, ani te, że Windows Blue będzie oddzielnym płatnym systemem. 8.1 będzie bardzo dużą aktualizacją – po numeracji można wnosić, że większą nawet niż service pack.

Co nie znaczy, że 26 czerwca Microsoftowi nie uda się zaskoczyć całego świata.

Kierunek Windowsa 8 jest jasny i nazywa się “mobile touch laptop”. Dokładnie takiego określenia używa Microsoft wskazując, że forma dotykowego laptopa to przyszłość mobilnych komputerów.

 

Na oficjalnym blogu MS wskazuje nawet przykładowe konstrukcje takie jak: Dell XPS 12, Lenovo IdeaPad Yoga 13, Sony VAIO Tap 20, Acer Aspire R7. Skromnie pomija przy tym protoplastę całego gatunku czyli Surface’a.

 

To kolejny sygnał, że w długim okresie na rynku większość sprzedawanych komputerów osobistych będzie hybrydą tabletu i laptopa. Pierwszym była prezentacja Surface, a jednym z ostatnio upublicznionych była kontrowersyjna wypowiedź szefa Blackberry, który ogłosił, że za 5 lat tablety mogą zniknąć z rynku.

 

Jak już wspominałem, wypowiedź ta stała się przyczyną do wylewania wiadra pomyj na głowę Thorsten Heinsa – w ostatnich dniach na łamach serwisu Brief zrobił to także dyrektor marketingu w Samsung Electronics w Polsce Jacek Balicki.

 

W samym tekście autorka notorycznie myli tablety z laptopami wyposażonymi w dotykowe ekrany. Cytuje przy tym informacje Samsunga, że sprzedaż tabletów idzie znakomicie, podczas gdy samych klawiatur do nich słabo. I to jest właśnie najlepszy dowód, że tablet nie jest dotykowym laptopem i vice versa.

 

Oba urządzenia zostały stworzone do innych zadań i przekonamy się o tym dopiero, gdy konsumenci rozpoczną masową wymianę laptopów oraz aktualnie posiadanych tabletów na nowe urządzenia.

 

Więcej wspominałem o całej sprawie tutaj:

https://mensis.pl/aktualnosci/szef-blackberry-za-5-lat-tabletow-nie-bedzie-prasa-to-glupek

Zostaw odpowiedź