fbpx

Windows 8 u bram, Microsoft żegna klawiaturę? To jeszcze nic

Światowe media żyją premierą nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Wielu przypomina, że Microsoft przespał erę tabletów i smartfonów przez co zostało mu raptem 30% rynku systemów operacyjnych na świecie.

Nieco inaczej stawia sprawę Technology Review, czasopismo MIT (Massachusetts Institute of Technology) – największej na świecie Politechniki. Otóż komentator TR wskazuje, że Microsoft pracuje nad kolejną dużo ważniejszą rewolucją, która nas czeka. Chodzi o sterowanie gestem i głosem.

Zaawansowane prace nad nowymi interfejsami to jeden z największych projektów badawczych, którymi Microsoft nie chwali się zbyt często przed szeroką publicznością. Gdyby ktoś pomyślał, że Kinect jest szczytem możliwości technologii to spieszę z informacją o innym publicznie ujawnionym projekcie MS.

Otóż specjaliści z Redmond pracują między innymi nad wykorzystaniem ludzkiej skóry jako klawiatury do obsługi urządzeń, które nas otaczają. Wracając jednak do spraw bardziej przyziemnych – w najbliższych latach Microsoft zechce zrewolucjonizować sposób interakcji z komputerem w branżach takich jak edukacja, lecznictwo, przemysł oraz… handel.

Współpraca Microsoftu i Nissana przyniosła aplikację dla dilerów aut samochodowych, która jest sterowana gestami i pozwala na wirtualną prezentację modelu auta.

http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/groups/cue/skinput/

Zostaw odpowiedź