fbpx

Windows Phone wyraźnie rośnie w Europie

Według badań Kantar Worldpanel znacząco wzrósł udział na kluczowych europejskich rynkach smartfonów z Windows Phone. Zmiana udziałów z 5.1% do 9.2% to blisko dwukrotny wzrost!

Kilka tygodni temu podczas omawiania premiery nowego zegarka Samsung wspominaliśmy, że koreański gigant stoi w obliczu kryzysu na rynku smartfonów – teraz pojawiają się pierwsze liczby potwierdzające te doniesienia.

 

Udziały producentów na pięciu największych europejskich rynkach podlegały rok do roku nieznacznym fluktuacjom, ale widać wśród nich wyraźny, bo 2% spadek Samsunga, 2% wzrost Apple oraz nieco mniej wyraźne wzrosty Sony oraz Nokii. Najlepiej jednak w tym gronie wypadł LG, który z 2.5% wystrzelił do 6%.

 

 

Ciekawie wygląda także dynamika systemów operacyjnych w poszczególnych krajach. W Niemczech 5% wzrost zanotował Windows, w USA trochę większy spadek był udziałem Androida, co skrzętnie wykorzystał Apple.

 

Także w UK Android zaliczył mocny spadek – o ponad 6%. W tym samym okresie Windows urósł o 7.5%, zaś iOS o ponad 6%. Jeśli chodzi o wzrosty Windows oraz iOS podobna sytuacja ma miejsce we Francji oraz Australii.

 

Dla odmiany Android wzmocnił się w Hiszpanii, Włoszech (o 13%), zaś w Chinach o ponad 9%. Więcej szczegółów poniżej.

 

Zostaw odpowiedź