fbpx

Właściciel Amazona drugim najbogatszym człowiekiem świata

Majątek Jeffa Bezosa to astronomiczne 75.6 miliarda dolarów, ale do Billa Gatesa traci nadal 10 miliardów dolarów.

Jak podał do wiadomości Bloomberg, wejście właściciela Amazona na podium vice było możliwe dzięki olbrzymiemu wzrostowi jego majątku – aż o 10 miliardów w ciągu roku, oraz spadkowi majątku Warrena Buffeta – amerykański klasyk inwestycji pomylił się o 4.7 miliarda dolarów. Tylko w ciągu jednego roku! Co ciekawe, jeszcze na początku marca Buffet zdecydowanie odsadził całą stawkę i zbliżał się wielkimi krokami do pozycji Billa Gatesa, momentami dobijając do 80 miliardów.

Ostatecznie Buffet i Bezos „poróżnili się” raptem o 1 miliard dolarów. Trzecim w kolejce do zajęcia tronu jest Europejczyk, Hiszpan Amancio Ortega, założyciel imperium modowego Inditex, w skład którego wchodzą marki takie jak: Zara, Pull & Bear, Bershka, Massimo Dutti, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Uterqüe. Sieć sklepów Ortegi to 7200 punktów w 93 krajach świata.

Jak już zostało wspomniane wcześniej w dalszym ciągu na fotelu lidera zasiada Bill Gates, z majątkiem o wielkości 86 miliardów. Jest to tym bardziej imponujące, że od wielu lat Gates skutecznie rozdaje swój majątek walcząc o polepszenie warunków życia mieszkańców trzeciego świata.

Ranking sugeruje, że jesteśmy w połowie drogi między nowym cyfrowym a starym industrialnym światem. Numerem pięć jest Mark Zuckerberg, który przegonił przemysłowych braci Koch oraz właściciela giganta telekomunikacyjnego Carlosa Slima. Pierwszą dziesiątkę zamyka Larry Elison, największy udziałowiec Oracla oraz Bernard Arnault, prezydenta LVMH, w skład którego wchodzą największe luksusowe marki takie jak: Louis Vuitton, Dom Perignon czy ostatnio udzielający się w wyścigach F1 Tag Heuer.

Zostaw odpowiedź