fbpx

Delivery Hero, właściciel PizzaPortal bogatszy o 88 mln dolarów

Delivery Hero, niemiecka firma, która w 2012 roku przejęła m.in. PizzaPortal.pl za 120 mln złotych, otrzymała dofinansowanie w wysokości 88 mln dolarów na rozwój swojej działalności. Łączna wartość finansowania firmy wzrosła już do 285 milionów dolarów.

Dofinansowanie w wysokości 88 milionów dolarów Delivery Hero otrzymało od prywatnej firmy Insight Venture Partners, specjalizującej się w inwestycjach e-commerce, internetowych oraz programistycznych, zwiększając przy tym swój całkowity budżet Delivery Hero do 285 milionów USD. Całość dofinansowania ma być przeznaczona na rozwój obecnych portali, które należą do Delivery Hero, w tym PizzaPortal.pl, a także uzyskanie pozycji lidera w innowacyjnych technologiach.

Delivery Hero, wraz z PizzaPortal.pl, dąży by na stałe zagościć w światowej czołówce platform zamówień online. Inwestowanie, pozyskiwanie partnerów oraz nowych funduszy jest nieodzowną częścią uzyskania tego celu.

Wybór odpowiedniego inwestora jest absolutnie kluczowy dla rozwoju firm, a przede wszystkim startupów, a samo pozyskanie inwestora w przedsiębiorczości jest bardzo istotne. Zwiększa to bowiem wiarygodność firmy – zyskuje ona na znaczeniu w środowisku biznesowym, dzięki czemu łatwiej pozyskać jest nowych partnerów oraz sojuszników

mówi Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl.

Obecnie platforma Delivery Hero współpracuje z ponad 55 tys. restauracji w 14 państwach na świecie, w tym Polsce, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Chinach. Rocznie obsługuje ponad 6 milionów użytkowników oraz generuje roczny obrót w wysokości około 500 mln USD.

Zostaw odpowiedź