fbpx
płatności blik

Właśnie ruszyła płatność jednym kliknięciem na Allegro.pl

Chociaż trudno w to uwierzyć, e-płatność jednym kliknięciem weszła do powszechnego użytku jeszcze w XX wieku!

Pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła płatność, a precyzyjniej mówiąc zakup, jednym kliknięciem był Amazon. Jeff Bezos sprytnie opatentował ten „wynalazek” i zablokował amerykański rynek e-commerce na wiele lat. System został nazwany „1-Click” i jako patent został opublikowany we wrześniu 1999 roku, co zablokowało jego używanie przez inne sklepy do września 2017 roku. W międzyczasie Amazon musiał kilkukrotnie bronić swojego patentu, co udało się z pełnym powodzeniem. Dzisiaj wydaje się, że nie ma to już większego znaczenia, przy skali działalności giganta z Seattle. Naturalnie, w Europie, gdzie wynalazek musi być czymś więcej niż modelem biznesowym, tego typu patent nie miał szans na rejestrację, stąd nie należy bezpośrednio wiązać faktu wprowadzenia tego rozwiązania przez Allegro właśnie teraz. W Polsce swobodnie można było wdrożyć ten system równie dobrze i dekadę temu.

Tak czy inaczej, Blik (czyli Polski Standard Płatności) i Allegro ruszyły z nową formą płatności właśnie teraz i nosi on nazwę „One Click Blik”. Niewątpliwie tego typu rozwiązanie ma kluczowe znaczenie od kiedy skala ruchu mobilnego w praktyce „dogania” skalę ruchu z klasycznych komputerów desktop.

– Obserwujemy rosnącą popularność kanału mobilnego w handlu internetowym. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie “mobile” jest przyszłością e-commerce. Dlatego m. in. zdecydowaliśmy się na współpracę z Polskim Standardem Płatności, liderem płatności mobilnych w Polsce. Dziś wdrażając One Click Blika, udostępniamy użytkownikom Allegro.pl najnowocześniejszą metodę płatności w internecie – mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro.

One Click Blik jest dostępny dla klientów Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, Banku Millenium i PKO Banku Polskiego. System ma już 5.2 miliona klientów.

Aby skorzystać z One Click Blika należy zaakceptować w aplikacji mobilnej swojego banku zaproszenie do zapamiętania sklepu. Przy kolejnej transakcji na Allegro.pl, nie trzeba wpisywać kolejny raz kodu Blik. Wystarczy wybrać formę płatności Blik i potwierdzić płatność kodem PIN.

Zostaw odpowiedź