fbpx

Własny biznes internetowy? 50 tysięcy czeka

Konkurs „E-komerson” organizowany jest przez European Venture Investment Group S.A. (EVIG), fundusz inwestycyjny z Poznania, który wspiera projekty znajdujące się we wczesnej fazie realizacji. 50 tys. zł na rozpoczęcie własnego e-biznesu to dopiero początek.

Do wzięcia jest dodatkowe 350 tysięcy, oraz garść porad od profesjonalistów biznesu.

 

Konkurs składa się z trzech etapów, pierwszy i najważniejszy, bo polegający na zgłoszeniu się trwa tylko do 28 maja 2014. Spośród zgłoszonych projektów, wybranych zostanie dziesięć wykazujących najlepsze przygotowanie pod kątem analizy biznesowej.

 

Zakwalifikują się one do drugiego etapu konkursu, w którym ocenią je przedstawiciele organizatorów i eksperci z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nowych technologii, wprowadzania nowych e-usług na rynek oraz doradztwie i obsłudze firm z sektora MSP.

 

Ocena zostanie zrealizowana w sposób, który umożliwi uczestnikom wgląd w informacje o słabych i mocnych stronach ich projektów. Jeśli więc ktoś nie dostanie się do finału, z powodzeniem może przepracować projekt i spróbować swoich sił gdzieś indziej.

 

Do finału wybrane zostaną trzy najlepsze projekty, które w sposób najwyraźniejszy odróżniają się od konkurencji, ale nie bujają przy tym w obłokach – mocne podstawy biznesowe są niezbędne.

 

Finał konkursu odbędzie się w dniach 16-20 czerwca. Autorzy trzech pomysłów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu, będą mieli możliwość zaprezentowania projektu osobiście przed Komitetem Inwestycyjnym.

 

Zwycięzca otrzyma wsparcie finansowe o wartości 50 tys. zł. na założenie własnego e-biznesu oraz merytoryczne w postaci doradztwa biznesowego w zakresie założenia i prowadzenia firmy. W zamian za to wszystko, fundusz European Venture Investment Group S.A. obejmie zaledwie 5% udziałów w kapitale zakładowym w zwycięskim projekcie. Ponadto zdobywca I nagrody będzie miał możliwość pozyskania kolejnych 350 tys. zł na rozwój swojego projektu w drugiej turze oceny projektu.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres konkurs@e-komerson.pl. Wszelkie informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursu dostępne są na stronie www.e-komerson.pl .

Zostaw odpowiedź