fbpx

Wonga.com przejęła serwis BillPay

Brytyjska Wonga.com, specjalizująca się w internetowych pożyczkach, przejęła niemiecki serwis płatności internetowych BillPay, obsługujący e-sklepy na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii.

Firma BillPay została założona w 2009 r. przez Nelsona Holznera, pełniącego obecnie funkcję prezesa zarządu. Do chwili przejęcia przez Wonga.com, znajdowała się w portfolio Rocket Internet – jednego z największych inkubatorów technologicznych na świecie. W portfelu jego spółek znajdują się m. in. Zalando, Home24 czy też FoodPanda.

BillPay, nazywany niekiedy również niemieckim PayPalem zatrudnia obecnie 90 pracowników, obsługuje 2 mln użytkowników i 3,5 tys. sklepów internetowych, w tym takie czołowe niemieckie marki e-handlu, jak Grupę CBR (CECIL oraz Street One), Runnerspoint, Fahrrad.de, DriveNow i Home24.

billpay

Dla Wonga.com, zatrudniającej obecnie 600 osób, akwizycja BillPaya pomoże zaoferować nowe, brakujące w portfolio usługi. Razem z wprowadzoną niedawno na rynek funkcjonalnością PayLater, Wonga będzie w stanie dostarczyć sklepom rozwiązanie, które umożliwi e-kupującym odroczenie terminu płatności. Powiększy się również ilość współpracujących z serwisem partnerów. Dotychczas, z PayLater współpracowało jedynie 20 sklepów.

wonga.com

Akwizycję poprzedziło wprowadzenie serwisu Wonga.com do Polski oraz uruchomienie usługi krótkoterminowych pożyczek konsumenckich w Hiszpanii. Oprócz macierzystego, brytyjskiego rynku, Wonga.com jest również obecna w RPA i Kanadzie.

Errol Damelin, prezes i założyciel Wonga stwierdził, że oprócz wejścia na drugi, co do wielkości rynek e-commerce w Europie, przejęcie BillPaya oznacza dla nas przeistoczenie się w międzynarodowego gracza, obsługującego firmy na trzech kontynentach, z ponad 3 mln klientów.

Obie firmy, odmówiły ujawnienia wysokości transakcji.

Zostaw odpowiedź