fbpx

Work-life balance: ranking 25 najlepszych firm na świecie

Na pierwszy rzut oka temat brzmi mocno abstrakcyjnie. Bo co nas obchodzi 25. najlepszych na świecie firm, których pracownicy twierdzą, że pracując w nich mogą skutecznie łączyć życie prywatne z pracą?

Niby nic, a powinno obchodzić zarówno pracodawców, jak i pracowników, ponieważ to właśnie te firmy wyznaczają światowe standardy w cywilizowanych relacjach między pracownikami a przedsiębiorstwami.

 

Całą akcję zorganizował Glassdoor, firma, która zajmuje się szeroko pojętym doradztwem zawodowym. Kwestionariusz osobowy został przeprowadzony wyłącznie wśród pracowników – pracodawcy nie mieli tu nic do powiedzenia.

 

Czym punktują u swoich pracowników najlepsze przedsiębiorstwa świata? Przyjrzyjmy się skrótowym uzasadnieniom, które są cytatami z kwestionariuszy.

 

Numer jeden, SAS Institute zasłynął z elastycznych godzin pracy i środowiska pracy, stymulującej i ciekawej pracy oraz skupienia na potrzebach klientów.

 

Numer dwa, to National Instruments, który zezwala pracownikom na dowolny wybór godzin pracy, nie wymusza tygodnia pracy dłuższego niż 40-godzinny.

 

Numer trzy, Slalom Consulting, to firma, której pracownicy mają pewność, że wieczór spędzą z rodziną w domu.

 

Wśród odpowiedzi w kwestionariuszach łatwo zauważyć powtarzające się argumenty przemawiające za wzorowym pracodawcą:
– elastyczne godziny pracy
– 40 godzinny tydzień pracy
– wolne wieczory
– ciekawe wyzwania
– elastyczne środowisko pracy
– opieka nad dzieckiem
– praca w małych zespołach
– praca z domu
– wysoka kultura praca
– szacunek dla pracownika

 

Czy też zauważyliście, że na tej liście nie ma wysokiego wynagrodzenia? Poniżej pełny 25 miejscowy ranking.

 

Zostaw odpowiedź