fbpx

WP.pl coraz mocniej inwestuje w e-commerce

Grupa Kapitałowa Wirtualna Polska zainwestowała kolejne 85 milionów złotych w jeden z portali obsługujących sklepy internetowe.

Chodzi tu o spółkę Domodi, w ramach to której Wirtualna Polska nabyła kolejne 35 procent udziałów. Po transakcji ogłoszonej w ostatnich dniach WP stała się właścicielem 86 procent udziałów w Domodi. Do tej pory Grupa posiadała pakiet kontrolny, a pierwotny plan zakładał wykupienie mniejszościowych udziałów w dwóch równych transzach po 24,5 procenta. WP posiada również prawo do przejęcia pozostałych 14 procent udziałów w Domodi w ciągu 10 lat, nie wcześniej jednak niż po zakończeniu roku obrotowego 2018.

Grupa Domodi to trzy wiodące tak zwane marketplace’y w polskim Internecie. Obsługują ruch w kategorii moda oraz dom i wnętrze. Domodi.pl i Allani.pl to dwie największe wyszukiwarki modowe w Polsce, agregujące ofertę prawie pół tysiąca sklepów i dostarczające użytkownikom możliwość znalezienia w jednym miejscu asortyment kilkuset tysięcy produktów różnych marek. Jak twierdzi Grupa Domodi jej portale skupiają pasjonatów mody i miłośników trendów. Z kolei Homebook.pl to nowoczesna platforma dla entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. Oferuje użytkownikom możliwość wyszukiwania wśród setek tysięcy produktów z kilkuset sklepów w kategorii dom i wnętrze. Zawiera również mocno rozbudowaną część inspiracyjną (zdjęcia aranżacji wnętrz, porady, trendy i bazę specjalistów z branży), która służy ściąganiu ruchu na łamy portalu.

Z tej okazji plany na dalszy rozwój Grupy Kapitałowej zdradził Prezes Zarządu Wirtualnej Polski, Jacek Świderski:

Zależy nam na większym udziale w wynikach Domodi, Homebook, Allani, bo wierzymy w unikatowe talenty ludzi tam pracujących i dalszy wzrost. Jesteśmy pod wrażeniem sukcesów całego zespołu i tej przedsiębiorczej kultury organizacyjnej.

Zostaw odpowiedź