fbpx

WP.pl: e-mail najlepszy jest i basta!

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że najnowsza infografika o najpopularniejszych formach komunikacji autorstwa Wirtualnej Polski, wskazuje na e-mail, jako najważniejszy sposób komunikacji w Internecie?

No to domyślcie się jeszcze kto jest największym dostawcą poczty elektronicznej w Polsce.

 

 

Naturalnie, jest nim WP.pl, ale co ciekawe numerem dwa nie jest już Onet, a zaszczytnego miana dwójki dochrapał się Google. Grupa Wirtualna Polska posiada 8.3 miliona aktywnych kont e-mailowych, Grupa Google 5 milionów, zaś Grupa Onet – RASP 4.3 miliona.

 

Tylko 5% użytkowników polskiego Internetu nie posiada konta pocztowego, lub nie przyznaje się do posiadania takowego. Co bardziej ciekawe, aż 71% posiada dwa lub więcej konta pocztowe.

 

Bardzo dobrze wygląda zasięg poczty mobilnej. Aż 75% użytkowników zagląda na pocztę przez smartfona. Zaś przez tablet raptem 17%. Innymi słowy, nie ma wyjścia, trzeba się ostro wziąć za tworzenie mobilnej wersji naszych newsletterów. Podpowiedzią może być zestawienie rodzajów systemów operacyjnych w smartfonach. Można je znaleźć na poniższej infografice.

 

Zostaw odpowiedź