fbpx

Wydruk gazety na żądanie w 2 minuty

Sensacyjne informacje zamieściła na swoich stronach Rzeczpospolita. Otóż w Szwecji trwają testy produkcyjnych egzemplarzy specjalnych kiosków, które w ciągu kilku chwil potrafią wydrukować magazyn lub gazetę na żądanie kupującego!

Kioski noszą nazwę Meganews i zapełniają szwedzkie centra handlowe, hotele, szpitale, a nawet sklepy spożywcze!

 

Testy potrwają do pół roku i zdecydowali się na nie wszyscy więksi krajowi wydawcy prasy. To daje w sumie około dwustu tytułów.

 

Całe zamieszanie ma na celu znaczące obniżenie kosztów produkcji i dystrybucji prasy, które stanowią koszt decydujący o utrzymaniu się lub nie większości tytułów. Chodzi tu o niesprzedany nakład który zazwyczaj utrzymuje się na poziomie około 20%, ale jak podaje Rzeczpospolita może wynieść nawet dwa razy tyle.

 

Redakcja RP przytacza także wypowiedź dyrektora generalnego Izby Wydawców Prasy, z której wynika, że sam kolportaż to średnio 40% kosztu wytworzenia jednego egzemplarza gazety/magazynu.

 

Co ciekawe, pierwsze informacje wskazują, że 2 minutowy magazyn nie będzie różnił się jakością od tego przygotowanego przez profesjonalną wysokonakładową drukarnie!

 

Zostaw odpowiedź