fbpx

Wynalazek ze Szczecina ochroni nas przed hakerami?

Coraz powszechniejsze stają się ataki hakerów, na wszelkiego rodzaju strony, konta i komputery. Szczecińscy naukowcy, pracują nad aplikacją mającą powstrzymać niebezpieczne ataki. Na początek stworzą aplikację ze świecącą pastylką, która ostrzeże nas gdy ktoś będzie chciał ukraść dane z naszego telefonu. Dzięki temu właściciele telefonów czy tablety będą mogli poczuć się bezpieczniej.

Urządzenie tworzą wspólnie: Unizeto, Wojskowa Akademia Techniczna i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Wynalazek składać się będzie z dwóch części, a mianowicie internetowej aplikacji i sprzętu, który będzie podłączony do naszego telefonu. Ma on mieć kształt małej pastylki.
Gdy pastylka zaświeci się na czerwono, ostrzeże to nas przed atakiem, natomiast zielona dioda oznaczać będzie bezpieczeństwo. Aplikacja ochroni nie tylko dane osobowe, ale również wszelkie informacje, które zawierają nośniki.

Koszt całościowy projektu wynosi 5 milionów złotych, a dostępny będzie już w przyszłym roku. Czy aplikacja okaże się sukcesem? Na to jeszcze musimy poczekać, na pewno jest to coś ciekawego, a spoglądając na grono doświadczonych wykonawców można przewidywać, że produkt spełni swoje zadanie.

Zostaw odpowiedź