fbpx

Wyniki Microsoftu lepsze od oczekiwań

Być może gigant z Redmond pozostaje w PR-owym cieniu Apple’a i Google’a ale z pewnością nie jest to cień finansowy. Otóż wyniki za trzeci kwartał finansowy roku obrotowego 2014 u Microsoftu wyprzedziły najbardziej optymistyczne oczekiwania analityków giełdowych.

Tylko w trzy miesiące koncern założony przez Billa Gatesa zarobił ponad 20 miliardów dolarów.

 

Przy czym zysk wyniósł „skromne” 5.66 miliarda dolarów. Na niesłabnącą rok do roku pozycję Microsoftu zapracował Bing, nowy Office 365 oraz dział mobilny. Dział, który skupia między innymi Binga wypracował obroty przekraczające 8 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 18%. Reklama w Bingu urosła o 38% – to kolejny raz po 34% wzroście w poprzednim kwartale. Microsoft pochwalił się, że wg marcowych badań comScore Bing posiada już 18.6% amerykańskiego rynku wyszukiwarek internetowych.

 

 

O 50% wzrosła sprzedaż Surface’a, zaś obrót skoczył do 500 milionów dolarów. Xbox sprzedał się znacząco gorzej – podczas poprzedniego kwartału, który obejmował święta Microsoft ulotnił aż 7.4 miliona sztuk, teraz jedynie 2 miliony. Znakomicie idzie pakietowi biurowemu Office 365, który zanotował 100% wzrost sprzedaży kwartał do kwartału.

Zostaw odpowiedź