fbpx

Wywiad: Piotr Karwatka wiceprezes Divante o inwestycji w Gekosale

W krótkim wywiadzie z Piotrem Karwatką – wiceprezesem zarządu Divante Sp. z o.o. i członkiem Rady Nadzorczej nowo powstałej spółki WellCommerce Sp. z o.o. o inwestycji Divante w Gekosale.

Krzysztof Rdzeń: Jakie są plany rozwojowe projektu?

 

Piotr Karwatka: Aktualnie razem z autorami Gekosale pracujemy nad wersją 2.0 – która pojawi się jeszcze w tym roku. W międzyczasie oczywiście będą się pojawiały kolejne wydania linii 1.x – głównie zawierające poprawki zgłoszonych błędów oraz drobne usprawnienia.
W wersji 2.0 znajdzie się wiele usprawnień: nowa skórka domyślna (w kilku wariantach), poprawki i optymalizacje po testach użyteczności interfejsu użytkownika, kolejne integracje z systemami ERP, nowy system szablonów (TWIG) i częściowo zrefaktoryzowane klasy Core aplikacji – w celu ułatwienia dalszego rozwoju przez programistów.
Chcemy rozwijać – już teraz aktywną – społeczność wokoło Gekosale. W najbliższym czasie będziemy pracowali nad rozwojem marketu z dodatkami Gekolab oraz będziemy zachęcali nowych developerów i webmasterów do sprzedaży własnych dodatków. W tym celu kładziemy też duży nacisk na powstanie obszernej dokumentacji – technicznej oraz użytkownika i przykładowych – wzorcowych modułów.
Oczywiście nie zakładamy zmiany licencji oprogramowania – które nadal pozostanie darmowe i otwarte. Inspiracją dla modelu biznesowego – nie ukrywam – jest dla nas Magento oferujące wersje Community, wersje płatne, a nawet hostowane – dopasowane do potrzeb wszystkich klientów.

 

K.R.: Do jakiego segmentu klientów będzie skierowany nowy produkt?

 

P.K.: Widzimy, że po wersje OpenSource sięgają zarówno Ci “mali” jak i Ci “duzi”. Z różnymi motywacjami. Chcielibyśmy docelowo opierać nasze wdrożenia na jednej bazie technologicznej odpowiednio dopasowanej do potrzeb. W chwili obecnej priorytetem dla nas, jeśli chodzi o kierunkowanie Geko są mali i średni klienci. Chcemy rozwinąć Geko jak to tylko będzie możliwe o nasze doświadczenia w pracy dla “dużych”. Bardzo liczy się dla nas jakość – co będzie można zaobserwować w wersji 2.0, która obecnie przechodzi wieloetapowe testy wewnętrzne, bezpieczeństwa i inne.
Myślę, że dzięki naszemu wsparciu uda się dostarczyć jakość z jakiej będziemy dumni

 
K.R.: Jaka jest wysokość inwestycji Divante w nową spółkę?

 

P.K.: Nasz wkład obejmował zarówno inwestycję finansową jak i daleko idące wsparcie developmentu oraz marketingu i sprzedaży usług dodatkowych. Nie mogę ujawnić wysokości kwoty inwestycji.  Gekosale na stałe wejdzie do oferty Grupy Divante a nasi specjaliści – którzy pracowali dla największych eCommerców w Polsce – takich jak EMPIK, MERLIN, Vobis, Ceneo – podzielą się swoim doświadczeniem już w najnowszych wersjach platformy!

 

K.R.: Dziękuję za kilka ciekawych informacji i życzę sukcesów w dalszym rozwijaniu projektu.

Zostaw odpowiedź