fbpx

Czy YouTube wyrusza na wojnę z Facebookiem?

YouTube to jeden z największych, jeśli nie największy globalny portal social media. Google w końcu zamierza to wykorzystać.

O próbach rozkręcenia sieci społecznościowej Google+ napisano już elaboraty. Ale jak widać, nie ma siły, która zmusi do czegoś użytkowników, chociaż lubi się pisać o wielkiej sile oddziaływania Google’a na cały świat. Samo Google przekonane o swojej sile, a może raczej przerażone rosnącym Facebookiem nie zważało na uwagi, że formuła Google+ to niewypał, który nigdy nie będzie powszechnie akceptowany. A szkoda, bo Google+ znalazł wielu użytkowników wśród dziennikarzy, blogerów i czytelników, jednak zmiany które stopniowo wprowadzało Google skutecznie przegoniło ich do innych mediów społecznościowych.

Tak czy inaczej, Google Plus dzisiaj już praktycznie nie istnieje, stał się po prostu częścią sieci usług Google, w których doprawdy mało kto do końca się orientuje i potrafi sprawnie poruszać. Zobaczymy jak zmieni się sytuacja, gdy dojdą kolejne z nich, tym razem podpięte pod YouTube, bo taki właśnie plan na zbudowanie konkurencji dla Facebooka ma teraz Google. Nowa usługa podpięta pod największy globalny portal z video będzie nazywać się Backstage.

  • Backstage ma zaoferować między innymi:
    powiadomienia o aktywności innych użytkowników (być może w formie timeline jak w Facebooku)
  • nowe możliwości tworzenia i wymiany materiałami video, także bardzo krótkimi jak w Snapchacie
  • szerokie inne możliwości komunikacji p2p (być może komunikator tekstowy)

W kontekście nadchodzącego Backstage’a nie dziwi szybka premiera nowego komunikatora video od Google’a.

1 komentarz

  1. Andrzej 31-08-2016

Zostaw odpowiedź