fbpx

YouTube rządzi polską rozrywką w Internecie

Według czerwcowego rankingu Megapanel PBI/Gemius portal YouTube.com pozostaje królem rozrywki w polskim Internecie. Chociaż już rok temu z wynikiem ponad 13.5 miliona użytkowników zdystansował konkurentów to czerwiec 2014 przeniósł portalowi Google’a jeszcze lepsze wyniki.


Jak tak dalej pójdzie to YouTube przegoni nawet Facebooka.

 

 

W czerwcu 2014 Youtube.com zebrał w Polsce 15.8 miliona użytkowników co jest wynikiem znakomitym w kategorii kultura i rozrywka. To tylko 1.1 miliona mniej niż Facebook. Gdyby Google potraktowało YouTube jak portal social media miałoby godnego przeciwnika dla Facebooka.

 

Mocno zyskały także Demotywatory.pl z 3 do 4.2 miliona użytkowników w rok to dobry wynik i z pewnością efekt kampanii billboardowej przeprowadzonej w większych polskich miastach. Mocno oberwała za to Grupa Kwejk.pl, która nie tylko nie zyskała, ale wręcz straciła z 3.3 do 3.1 miliona użytkowników.

 

Potężny awans rok do roku zaliczył portal Gameforge.com, który oferuje dostęp do mnóstwa płatnych i bezpłatnych gier przeglądarkowych. Zebranie w ciągu 12 miesięcy 4.3 miliona użytkowników to zadziwiający wynik – warto przypomnieć, że rok temu Gameforge.com w ogóle nie pojawił się w zestawieniu Gemiusa i PBI.

 

Zostaw odpowiedź