fbpx

Zakupek.pl, czyli podejście kolejne

Zakupek został ciepło przyjęty przez media opisujące rozwój polskiego e-commerce. Pozwolę sobie na nieco bardziej zdystansowane podejście. A wynika ono ze świadomości, że to kolejny już projekt tej samej grupy ludzi.

Poprzedni nazywał się TestManiak i szybko zakończył swój żywot. To pokazuje, że niełatwo jest utrzymać się na wodzie, szczególnie gdy nie starcza doświadczenia w branży. Wtedy była to branża audio hi-fi, teraz może być lepiej, bo to po prostu agregator testów. Ale wcale nie musi.

Zakupek agreguje informacje producentów, recenzje z innych stron, oraz tworzy skróty z nich, a wszystko to podaje w przyzwoitej formie. Przyzwoitej dlatego, że to zwykła tabelka segregująca niewielką jak na razie ilość produktów na rynku. Stąd też jej forma jest jeszcze czytelna. Ale to się może zmienić, gdy produktów przybędzie.

 

Problemem serwisu jest brak filtrów, a tym samym porównywarki oraz kreatora wymarzonych produktów. Sama tabela nie umożliwia poszerzenie jej o kolejne cechy – istotne dla kupującego, stąd albo dostajemy to co podsuwają nam autorzy serwisu, albo szukamy dalej.

Ogółem – brak tu pomysłu na inteligentne przedstawienie i dobór sprzętu pod indywidualne potrzeby użytkowników. Prezentacja zalet i wad jest kompletnie nieczytelna i nie usystematyzowana, co nie pozwala szybko ich ze sobą porównać.

Ogółem – czekam na kolejne podejście.

Zostaw odpowiedź