fbpx

Zalando 35% do góry, warte nawet 7 miliardów euro

Jak donosi Rzeczpospolita Zalando nieśmiało przymierza się do wejścia na giełdę. Gazeta cytuje Reutersa podającego informacje, że Zalando zakończyło wybór banków, które maja wprowadzić giganta europejskiego e-commerce na rynki.

Nie ma w tym nic dziwnego, wyniki Zalando są szokująco dobre.

 

 

Pomimo obrotów liczonych w setkach milionów Zalando rośnie rok do roku o 35% i nie ma zamiaru się zatrzymywać. Jak podaje w oficjalnej informacji prasowej obroty niemieckiego sklepu za pierwszy kwartał 2014 roku przekroczyły 500 milionów euro (wyniosły dokładnie 501 mln euro). Podczas, gdy rok wcześniej było to 372 miliony euro.

 

Warto przypomnieć, że Zalando powstało raptem w 2008 roku, tak więc w szóstym roku swojej działalności urosło do miana największego sprzedawcy odzieży w Europie z szacowanym rocznym obrotem na poziomie minimum 2 miliardów euro.

 

Rzeczpospolita podaje, że największy udziałowiec sklepu, jeden ze szwedzkich banków wycenia wartość Zalando na około 5 miliardów dolarów, ale według niektórych analityków możemy mówić o kwocie nawet 9 miliardów dolarów, czyli 7 miliardów euro. Patrząc na szacowane obroty Zalando w 2014 roku nawet ta druga kwota wydaje się zastanawiająco mała i tylko częściowo tłumaczy to fakt, że niemiecki gigant internetowego euro-handlu nie odnotował jak do tej pory żadnego zysku.

 

Zostaw odpowiedź