fbpx
zalando-logo

Zalando kończy darmową dostawę w Skandynawii. Polska następna?

Zalando konsekwentnie wyłącza darmową dostawę w kolejnych krajach – tym razem w czterech krajach północnej Europy.

Pod nóż poszła darmowa wysyłka w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Zalando nie wychodzi na swoje i nie ma zamiaru dłużej fundować klientom wszystkiego za darmo. Chce zatrzymać przy sobie wyłącznie użytkowników, którzy kupują dużo.

Dlatego wszystkie zamówienia poniżej 25 euro zostaną obciążone dodatkowymi opłatami za transport. Jak argumentuje Zalando nie chodzi tu tylko o koszty, ale także o ekologię – klienci rozpieszczeni do granic możliwości nie planują zakupów, tylko dobierają po jednym ubraniu. A to generuje potężne koszty dla środowiska w postaci milionów ton CO2 wypuszczony do atmosfery przez auta kurierów.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o tym, że Zalando zakończyło darmową wysyłkę w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Tym samym Polska została jednym z niewielu krajów, gdzie Niemcy jeszcze utrzymali swoją dotychczasową ofertę. Nie wiadomo z jakich powodów Zalando zostawiło Polskę na koniec. Czy wynika to z faktu, że później weszło do Polski, czy też polskie oddziały firm kurierskich są wyjątkowo tanie w obsłudze.

O zmianach w dostawach Zalando pisaliśmy już wcześniej:

Włoscy klienci Zalando będą musieli zapłacić 3,5 euro kosztów wysyłki, jeśli złożą zamówienie na produkty o wartości poniżej 25 euro, a więc około 110zł. Jest to zasadnicza zmiana w polityce Zalando, które dotychczas rozpieszczało swoich klientów. 100 dniowe bezpłatne prawo do zwrotu sprawiło, że właśnie Zalando zyskało wśród swoich klientów najwierniejszych fanów i adwokatów.

https://mensis.pl/koniec-ery-darmowych-wysylek-e-commerce-zalando-mowi-stop/

 

Zostaw odpowiedź